VYDĚLÁVÁ 100.000 LIBER ROČNĚ PRODÁVÁNÍM DROBNOSTÍ NA EBAY!

0

article-2546386-1AD9C97800000578-766_306x455Cathy Hayes byla zvyklá jako úřednice zaměstnaná ve státní nemocnici vydělat kolem 28.000 liber ročně. Nyní vydělá šestkrát více prodejem drobného zboží přes internet, a to od jídelního stolu v jejím domě. Pro svůj úspěšný obchod využívá velmi jednoduchý a dostupný nástroj – online aukční síť eBay. Její jídelna už dávno nepřipomíná místo ke společnému stolování, vypadá spíše jako kamenný krám nebo skladiště. Všude se povalují různé drobné přístroje, od toustovačů po konvice, kempovací potřeby, plastové náramky, bublinkové fólie … „Byl to chaos, ale zároveň strašně vzrušující věc. Zároveň to byl jasný důkaz, že můj bláznivý nápad funguje a pomohl mi stát se z pracující matky tří dětí úspěšnou podnikatelkou. Již za čtyři roky byla schopná dosáhnout výdělku 100.000 liber ročně. Své obchodní aktivity stíhá v rozsahu běžné pracovní doby, takže veškerý volný čas může naplno věnovat svým dětem.

„Jsem důkazem toho, že snaha a tvrdá práce spojená s ženským instinktem, schopností smlouvat a s loveckým smyslem se může změnit ve velmi výnosný obchod.“

V roce 2006 jsme s manželem dali do zástavy náš dům v severním Londýně a otevřeli hrací centrum pro děti. Byla jsem přesvědčena, že jdu správnou cestou a našla jsem ten správný způsob, jak vydělat peníze a uživit tak rodinu. O to větší bylo mé zklamání, když jsme po roce museli naše centrum zavřít. Nyní jsme ovšem museli čelit dluhům, do kterých jsme se dostali – převyšovali neskutečných 100.000 liber. Mezitím jsem porodila našeho třetího syna a moje šance na uplatnění na trhu práce se tím ještě snížila. Nakonec jsme museli prodat náš nádherný dům se zahradou a přestěhovali jsme se do jednopokojového bytu. Ale nevzdávali jsme se. Šetřili jsme a pomalu byt rekonstruovali. Ve sklepě jsme vybudovali další dvě místnosti a prodali ho. Peníze jsme obratem investovali do koupě domu. Podařilo se mi získat práci v místní nemocnici jak administrátorka. Problém ale byl, že roční výdělek 28.000 liber nebyl garantovaný. Když přišla krize, byla jsem nucena pracovat jen na poloviční úvazek a moje příjmy se propadly na 200 liber týdně. V té době bylo prakticky nemožné získat stálé zaměstnání. Manžel sice pracoval, ale jeho příjmy kolísaly, jelikož byl živnostníkem v oblasti údržby majetku. Každý měsíc jsme museli hodně bojovat, abychom s penězi vyšli.

article-2546386-1AD9D5A400000578-201_306x511V březnu roku 2010 jsem si v novinách přečetla článek o manželském páru, který vydělal 8.000.000 liber obchodováním přes eBay. Byla jsem tím naprosto fascinována. Pokud tak zdánlivě obyčejný pár mohl vydělat tolik peněz, pak bych i já mohla přivydělat alespoň pár stovek do rodinné kasy. To bylo vše, co jsem chtěla, nárazově vypomoci našemu napjatému rozpočtu. Určitě jsem neuvažovala o trvalé kariéře. Ještě tu noc jsem začala prohledávat byt a pátrala po věcech, které bychom mohli prodat. Hračky, dětské oblečení, starý kotel, domácí telefon ze 70. let, kočárek, to vše jsem se rozhodla prodat. Ještě koncem téhož týdne bylo vše pryč a já byla o 600 liber bohatší. Bohatší a závislá na prodávání. Jediným problémem bylo, že teď už nebylo co prodávat. Potřebovala jsem nějaký zdroj zboží, který by mi ovšem zaručil návrat investice. Během polední pauzy v práci jsem prohledala eBay a zaměřila se na to, co se nejvíce prodává, na data o prodeji, různé grafy a analytická data. Ze všeho nejlépe na tom byly veškeré potřeby pro domácnost – od zahradního nářadí přes stany, konvice, toustovače. Vyzbrojena těmito informacemi jsem se vydala na nákupy. Prošla jsem spoustu prodejen, trhů, charitativních obchodů, zastaváren a skupovala vše, o čem jsem se domnívala, že bych mohla výhodně prodat. Utratila jsem všechny peníze, které jsem vydělala za první týden. Tak vznikl i můj počáteční obchodní model – použít vydělané peníze na nákup dalšího a dalšího zboží.

Byla jsem ohromena tím, že stroj na překapávanou kávu, který jsem koupila za 2 libry, se ve výsledku prodal za 52 liber. Dva kempingové sety jsem prodala za dvojnásobek jejich pořizovací ceny. Brzy se naše předsíň stala obřím skladištěm. Děti nechápaly, co se to najednou u nás doma děje. Byla jsem absolutně vyčerpaná, veškerou moji energii pohltil nově se rozrůstající obchod. Stálo mě to hodně sil, ale i tak mě tato práce začala neuvěřitelně bavit. Nikdy jsem však nepracovala na úkor svých malých dětí, ty zůstaly po celou dobu mojí prioritou. Postupně mé obchody nabraly takových rozměrů, že jsem se registrovala jako oficiální prodejce. To byl poslední krok k tomu, abych se stala plnohodnotným eBay obchodníkem.

article-2546386-1B0037AB00000578-79_306x423article-2546386-1B003E8200000578-216_634x423article-2546386-1B0037B400000578-673_306x423

 

Koncem června, jen dva měsíce od doby, kdy jsem podala svůj první on-line inzerát, jsem vydělala 9.064 liber. Stále jsme měli dost vysoké náklady na zboží a náš profit činil něco kolem 20 %, ale i tak jsem dospěla k většímu výdělku, než nabízelo mé zaměstnání. Můj instinkt mi neustále napovídal, co se v jakém období bude dobře prodávat. Od dětských hraček, kuchyňských spotřebičů a pomocníků, až po vánoční stromečky. Vždy se mi podařilo pokrýt aktuální poptávku. Čím dál více jsem si uvědomovala, že už samotný vzhled inzerátu je velkým lákadlem. Naučila jsem se poutavě fotit prodávané zboží i ho před odesláním krásně zabalit. Pokud jsem nabízela oblečení, použila jsem jako modely členy rodiny. Nepodcenila jsem žádný detail.

V listopadu 2010, pouhých 8 měsíců od začátku obchodování, se příjmy z prodeje vyšplhaly na 61.385 liber. Denně jsme prodali i kolem 150 kusů zboží. Nakonec odešel ze svého zaměstnání i můj muž a stal se mým obchodním partnerem na plný úvazek. Náš dům byl naprosto zavalený věcmi, doslova praskal ve švech. Nakonec jsme byli nuceni vybudovat skladiště na naší zahradě.

V březnu roku 2011 jsme dosáhli obratu 100.000 liber a zisk činil něco kolem 25 %, což by mohlo být lepší, pokud by se mi podařilo lépe zkoordinovat náklady počátečních investic. I z těchto chyb jsem se ovšem dokázala poučit a další rok našeho podnikání jsme dosáhli stejného profitu již s menším množstvím obchodních transakcí. Během dvou let jsme se posunuli neuvěřitelně dopředu. Momentálně nabízíme 350 – 400 produktů k prodeji a obchody běží. Stále je ovšem důležité nezaspat a držet si krok před konkurencí.

Naše obchody z nás neudělaly zbohatlíky, to ani nebylo našim cílem. Jen jsme se snažili získat více peněz na živobytí. Tato cesta byla pro nás velkou zkušeností a hodně jsme se naučili, já i můj manžel. Byla bych ráda, kdyby můj příběh pomohl všem ženám, jako jsem já. Aby věděli, že nikdy není nic ztraceno. Vždy je jen na nás, kdy převezmeme kontrolu nad svým životem.

Komentáře

Sdílet

Zanechte odpověď