VÝBĚR NEJLUXUSNĚJŠÍCH NÁPOJŮ PLANETY

0

Alkohol paří již tisíce let mezi nedílnou součást kultur po celém světě a zatímco jsou nejlevnější likéry dostupné každému, nejdražší  značky se stávají předmětem věhlasných aukcí. Ve vyšších společenských vrstvách je alkohol symbolem luxusu a prestiže. Alkohol umí uchovávat hodnoty, jde totiž i o vyhledávanou investici, neboť se nezkazí a může tvořit inventář nejednoho vášnivého sběratele.

Představíme si malý výběr z toho nejdražšího alkoholu a pokud nabudete dojmu, že jsou vaše oblíbené značky příliš “laciné”, můžete i vy vyrazit na aukce, kde se s tímto tekutým pokladem obchoduje. Abychom nezůstali pouze u jednoho druhu likéru, představíme si luxusní whisky, rum, víno, ale i vodku.

Dalmore 62

Dalmore je jednou z nejprestižnějších značek whisky a na rozdíl od ostatních, zde se výrobce nesoustředí na masovou produkci, ale naopak na limitované edice. Jednou z nejsledovanějších byla Constallation, která mezi sebou ukrývala i 12 lahví Dalmore 62. Za jednu z lahví neváhal zaplatit anonymní sběratel v přepočtu 5,3 milionu korun.

Dalmore-62

Diva Vodka

Pokud máte rádi vodku, pravděpodobně víte, kolik za ni utratíte. Asi jen málokoho by napadlo, že jediná lahev může stát více, než všechna vodka, jakou jste kdy vypili. Tato vodka je trojnásobně filtrovaná, nejprve přes led, následně přes uhlí severské břízy a nakonec přes písek z drahých kamenů. Celá lahev vypadá velmi úchvatně, neboť v ní najdeme sloupec krystalů Swarovski. Ty zde slouží nejen pro ozdobu lahve, ale lze je vyjmout s ozdobit si s nimi sklenici s drinkem.

Diva-Vodka

Penfolds Ampoule

Penfolds Ampoule lze bez nadsázky označit za jedno z nejdražších vín celé historie. Jde o červené víno, na jehož ochutnání budete potřebovat přes 4 miliony korun. Skleněná foukaná lahev ve tvaru hrotu obsahuje Penfolds Block 42 Kalimna Cabernet Sauvignon ročník 2004. Bylo vyrobeno pouze 12 kusů a celý tento skvost se nachází v dechberoucím futrálu, který má na svědomí řemeslník Andrew Bartlett. Překrásný vzhled celého setu vás donutí zamyslet se nad tím, jestli má vůbec cenu kvůli troše vína tak nádhernou lahev otevírat.

penfolds-ampoule

Legacy Angostura

Na závěr si představíme jeden z nejdražších rumů. Zde přimícháme i trochu politiky, neboť byl rum vyroben na počest 50. výročí nezávislosti ostrovního státu Trinidad a Tobago. Bylo vytvořeno pouze 20 karaf, které v sobě kombinují směs rumů ve věku nejméně 17 let. Karafa je vyrobena z křišťálu a byla navržena londýnskou společností Asprey, která navrhuje šperky pro královskou rodinu. Cena jediné karafy je zhruba 600 tisíc korun.

006-Legacy-worlds-most-expensvie-rum-2

Komentáře

Sdílet

Zanechte odpověď