PROČ NEMUSÍTE VSTÁVAT V 5, ABYSTE VYDĚLALI MILIONY? ČTĚTE!

0

Zjistěte, co na vás funguje

Osm hodin poctivého spánku je důležitější než vstávačka v pět. Obzvlášť pokud jste produktivnější v pozdních nočních hodinách, mělo by být vaší prioritou si trochu přispat.

Podnikatel Bryan Clayton, generální ředitel GreenPal, který každý den spí poctivých osm nebo devět hodinek, říká: “Při budování poslední firmy jsem se snažil vstávat každé ráno ve čtyři nebo nejpozději v pět ráno. Po více než šesti měsících mi došlo, že jsem vlastně stejně produktivní, jako když jsem vstával později a spal osm hodin. Je lepší přijmout skutečnost, že potřebujete spát ráno o trochu déle, než se nutit do něčeho, co je proti vaší přirozenosti.“

Mnoho začínajících podnikatelů vstává v nekřesťanskou hodinu, protože si myslí, že to je tajemstvím úspěchu. Jenže klíčové a nejlepší pro vás i vaše podnikání je přijít na to, co vám vyhovuje nejvíc ze všeho.

Buďte připraveni pracovat hned po probuzení

Když podnikáte, musíte být od určitého času připraveni pracovat. Ať už kvůli požadavkům trhu nebo zaměstnancům. Nejde ráno začít s vysáváním celého bytu, když mají volat klienti nebo vaši podřízení potřebují dostat vás souhlas se svým rozhodnutím.

Musíte si to zkrátka rozpracovat tak, abyste byli produktivní ve správný čas a na správných frontách. Dejme tomu, že dopoledne vyřešíte maily, odpoledne budete komunikovat s PR agenturou a večer naplánujete aktivity dalšího dne. Dodržujte časové segmenty a všichni budou spokojení.

Plánovat, plánovat, plánovat

Jak jsme naťukli v předchozím odstavci: bez ohledu na to, kdy vstáváte, musíte mít jasno v tom, co budete dělat. A to ať hledáte novou práci nebo velebíte tu dosavadní. Zkuste si určit jako poslední úkol dne naplánovat ten další. Nebudete pak ztrácet drahocenný čas následujícího dne organizací.

Taky vás to donutí k větší disciplíně. Vypněte Facebooky, Twittery, chaty a bulvární plátky. Prostě když máte čas vymezený na práci, pracujte. Naplánujte si samozřejmě i oddechovky, ale ty by neměly sežrat víc času než pracovní povinnosti.

Pomůže vám to určit priority. Když máte v 10 důležitou schůzku s klientem od desáté ráno, je třeba vyřešit poštu až v poledních hodinách. Proto se taky vydatně nasnídejte, máte toho před sebou hodně.

Vytvořte silný systém

Úspěšní lidé  aplikují na svou podnikatelskou činnost dokonale vypracované systémy. Ty vás zachrání, když se začne hroutit harmonogram nebo trh. Systémy vám třídí myšlenky a nutí vás si uvědomovat, co je na prvním místě a co lze odložit. Uvidíte, že se vám díky nim bude i lépe spát. Protože jednoduše víte, že fungují i bez vás.

Myslete i na sebe

To jsou schůzky, rychlé obědy, ještě rychlejší snídaně a co vy? Mysleli jste mezi vším tím běsněním na čas jen pro sebe? Ten je stejně důležitý jako spánek. Hrajete fotbal? Jděte si jednou týdně zahrát s kamarády. Chcete chodit cvičit? Ideální! Hrajete na harmoniku? Scházejte se s ostatními muzikanty a oddechněte si od všechno stresu z businessu.

Komentáře

Sdílet

Comments are closed.