Příběhy superúspěšných, kteří dokázali překonat neúspěch

0

Selhání není alternativou úspěchu, je to něco, čemu je třeba se vyhnout. Není však důležité jaké chyby děláme nebo kolik jich děláme, ale to, jak se z nich poučíme. Pokud je pro vás selhání znamením, že máte skončit, nikdy nic nedokážete.

Pokud se však jedná o motivaci, začít znovu a vyvarovat se té samé chybě, čeká vás velká budoucnost. Představíme si příběhy několika lidí, kteří jsou velmi úspěšní, ale jen díky tomu, že se dokázali přenést přes svoje neúspěchy a nevzdávat se.

Ariannu Huffington odmítlo 36 vydavatelů

Je k nevíře, že jedna z nejpopulárnějších osobností ve světě žurnalistiky byla odmítnuta u více než třech desítek vydavatelů. Arianna Huffington měla vždy velké spisovatelské nadání a když napsala svojí druhou knihu, okamžitě jí chtěla vydat. Byla odmítnuta celkem 36x, než její knihu přijali k publikaci. Nyní je známá tím, že založila jeden z nejpopulárnějších amerických žurnálů „The Huffington Post“. Dokonce ani ten nebyl od svého počátku populární a sklidil mnoho negativních recenzí. Arianna to však nevzdávala a její portál si postupně získal obrovskou popularitu.

Bill Gates sledoval, jak se jeho první firma hroutí

Bill Gates je synonymem pro nejbohatšího člověka na Zemi. Málokdo však ví, že před jeho úspěšnou kariérou byla řada neúspěchů. Gates vstoupil na scénu se společností Traf-O-Data, která měla za cíl zpracovávat a analyzovat data z dopravních nahrávek. Svou myšlenku zkoušel prosadit po boku svého obchodního partnera, Paula Allena. Ten však na projektu téměř nepracoval a z velké myšlenky byla nakonec katastrofa. Gatese však tento neúspěch neodradil a hledal nové příležitosti. O pár let později se objevil Microsoft a produkty, které Gatese dostaly na špičku nejbohatších lidí světa.

Jak si počínal Walt Disney? Řekli o něm, že postrádá kreativitu

Walt Disney byl jedním z největších tvůrčích géniů 20. století. I přesto byly jeho začátky těžké, pracoval pro noviny, ze kterých byl vyhozen z důvodu, že postrádá kreativitu. Následně založil první animační společnost, která se jmenovala Laugh-O-Gram Films. Bohužel ani zde neslavil úspěch, protože brzy odešel jeho významný distribuční partner a společnost musela skončit. Zoufalý Disney byl bez peněz, ale i tak si našel cestu do Hollywoodu. Zde čelil velké kritice, ale poté, co jeho filmy začaly slavit obrovský úspěch, jeho popularita raketově stoupala.

walt_disney_snow_white_1937_trailer_screenshot_12

Steve Jobs byl vyhozen z vlastní firmy

Steve Jobs byl považován za impozantního podnikatele nejen díky svým inovacím, ale i díky tomu, že se po svém selhání dokázal dostat opět na vrchol. Již po dvacítce byl velmi úspěšný a v Applu měl jeden triumf za druhým, ale když mu bylo 30, rozhodlo se ho představenstvo vyhodit. Jobs nebral na selhání zřetel, založil novou společnost, NeXT, která mu zajistila návrat k Applu. Apple následně pozvedl do nebeských výšin a stal se velkou ikonou celého tohoto brandu.

1045px-steve_jobs_headshot_2010-crop

Sdílet

Zanechte odpověď