Nejdražší a nekrásnější klobouky světa vás ohromí

0

Pokrývky hlavy byly odjakživa vyhledávaným a všestranným módním doplňkem. Již pohled na fotky gentlemanů z první poloviny 20. století evokuje myšlenku, proč se klobouky v dnešní době netěší stejné popularitě, jako dříve.

V minulosti byly různé druhy klobouků a čepic velkou výsadou. První záznamy o nošení klobouků se datují do doby téměř před 6 tisíci lety ve starověké Indii. V archeologických nalezištích byly nalezeny terakotové figurky s pokrývkou hlavy. Je smutné, že klobouky vídáme stále méně, nebo že je nahrazují kšiltovky. Ani to však řadu lidí neodradí od toho, aby si luxusní klobouk pořídila a ukázala okolí, jak má vypadat luxusně vymóděná kedlubna s fešným kloboukem. Abyste pochopili, o jak krásnou módu se jedná, představíme si několik nejdražších klobouků na světě.

Brent Black’s Montecristi Panama Hats

V některých zemích Jižní Ameriky jsou klobouky tak populární, že je nosí i ženy. Čím kvalitnější klobouk, tím více stojí. Mezi nejlepší výrobce současnosti patří společnost Brent Black’s Panama Hats. Nabízí mnoho modelů, ale nejúchvatnější je model Montecristi Panama Hat, který vyrábí pro obě pohlaví. Limitované modely stojí 25 tisíc dolarů, tedy v přepočtu 625 tisíc korun za kus. Nejdražší klobouky této společnosti stojí i 2,5 milionu korun za kus. Vaše hlava získá s tímto kloboukem skutečnou hodnotu.

klobouk-1

Klobouk Bowler Charlieho Chaplina

Ve 30. letech 20. století byly klobouky typu Bowler velmi populární. Nosila je i filmová ikona Charlie Chaplin a právě jeho klobouk patří mezi ty nejdražší. Když se v roce 2012 dražil jeho klobouk, podařilo se ho vydražit za částku v přepočtu 1,5 milionu korun.

klobouk-2

Klobouk princezny Beatrice

Abychom nezůstali jen u pánů, představíme si jeden z nejdražších dámských klobouků. Jedná se o svatební klobouk princezny Beatrice a výjimečný je zejména svým designem. V roce 2011 byl umístěn do aukce a vydražil se za neuvěřitelných 3,3 milionu korun.

klobouk-3

Chapeau d’Amour

Chapeau d’Amour, neboli klobouk lásky, je pravděpodobně nejdražším dámským kloboukem, jeho cena se odhaduje na 67 milionů korun. Je vyroben z platinové tkaniny a zdobí ho ametysty a diamanty. Tato krása byla prvně vystavena v galerii Christie’s v Londýně.

klobouk-4

Sdílet

Zanechte odpověď