MAYBACH, SUPERLUXUSNÍ VOZY JEN PRO VYVOLENÉ

0

Bohatí a mocní lidé se rádi nechají vidět v luxusních vozech, které často i obměňují, aby dokázali, že rozhodně nemají hluboko do kapsy. Superluxusní vozy rozhodně nejsou určeny adrenalinovým lovcům, ale naopak lidem hledajícím maximální pohodlí při samotné jízdě. Králem této kategorie vozů je značka, která dlouhé roky soupeřila s vozy Rolls Royce, Maybach.

Vozy Maybaych jsou natolik unikátní a drahé, že si je nemůže dovolit kdejaký boháč, ale jen opravdu zámožní lidé, kteří se nebojí investovat do svého luxusu. Jeho uživatelé mají ve voze maximální pohodlí, o které se stará prvotřídní výbava pro relax, práci i zábavu.

Historie vozů

Stejně tak jako všechny slavné značky, tak i vozy Maybach mají svojí historii. První vůz této značky představila společnost Maybach-Motorenbau GmbH již v roce 1921. Již tehdy si lidé spojovali pojem Maybach s vrcholným luxusem.

Do roku 1940 vyráběl Maybach i motory pro vzducholodě a pro železniční dopravu. S nastupující válkou začal vyrábět motory i pro německé tanky. Po válce se však už Maybach nevzpamatoval a byl oživen až o 20 let později, kdy si práva na jméno zakoupila společnost Daimler AG.

Značka však upadla téměř v zapomnění, tedy až do jara roku 1997, kdy se Mercedes rozhodl pro velmi zajímavé koncepty Mercedes-Benz Maybach. Vozy měl obrovský úspěch, náhle se objevily modely jako Maybach 57, Maybach 62 nebo Maybach 57S.

Nejdražší vůz planety

Jeden z vrcholných vozů však nese název Maybach Exelero, který byl představen v roce 2005 a po uvedení na trh se stal nejdražším vozem na světě. Jeho cenovka byla 8 milionů dolarů, tedy zhruba 200 milionů korun. Tento skvost si tak vysokou cenovku jistě zaslouží, jelikož je jedinečný svými parametry i konstrukcí, která navazuje na jeho předchůdce. Uvnitř vozu se nachází motor V-12 biturbo, který produkuje 700 koní a vůz dokáže dostat na rychlost až 351km/h. Nejedná se o žádného lehkého drobečka, luxus zde opravdu něco váží, celý vůz má 2,6 tuny a s touto hmotností se dostane z 0 na 100km/h za 4,4 sekundy. Vůz nezůstal bez povšimnutí a jeho majitelem se stal rapper Bryan Williams, který za něj neváhal utratit plnou částku.

Další skvosty

Maybach sice vždy produkoval jen to nejlepší a to se pro něj stalo brzdou, jelikož většina boháčů raději investovala do Rolls-Royců. Maybach měl tedy podstatně menší prodeje a to vedlo k chytrému kroku, namísto superluxusních vozů se budou vyrábět jen „luxusní“, které najdou své majitele i mezi běžnými boháči. Mercedes se rozhodl, že oživí věhlas slavné značky Mercedes-Benz Maybach. Hned příští rok se chystají na scénu vozy Mercedes-Benz S-Class Maybach a Mercedes-Benz S600 Pullman Maybach, jehož cenovka se bude pohybovat kolem 15 milionů korun.

Komentáře

Sdílet

Comments are closed.