Jaquet Droz Charming Bird: Luxusní edice hodinek ukrývající “kukačku”

0

U luxusních náramkových hodinek jsme zvyklí na ledacos, na nejdražší materiály, unikátní strojky a také  drahokamy. Existují však umělci, kteří umí být natolik originální, že hodinkám propůjčí neobvykle krásný půvab. Patřil mezi ně Pierre Jaquet Droz, který dokázal do hodinek otisknout krásu přírody.

1

Proč stále upínat zrak k technologii a modernímu umění, když příroda vytvořila ty nejdokonalejší a nejkrásnější tvary pod sluncem. Tak by se díla popsat díla umělce, který má na svědomí hodinky, do kterých umístí přírodní prvky tak, že se stanou úchvatným uměleckým dílem. Ačkoliv je Pierre již více než 200 let po smrti, jeho značka budí stále respekt a jeho model Jaquet Droz Charming Bird vyhrál v roce 2015 prestižní ocenění na hodinářském Grand Prix v Ženevě.

2

Jaquet Droz Charming Bird jsou hodinky, které v sobě ukrývají kouzelného ptáčka. Je velmi složité vytvořit dokonale přesný strojek, který bude stovky let pohánět hodinky a do stejného prostoru vměstnat složitý mechanismus, který bude řídit ptáčka v jejich nitru. Ptáček není poháněný vibracemi, ale technologií pracující se stlačeným vzduchem.

3

Celé hodinky jsou velmi bizarní, ptáček je ukrytý za safírový sklem a prostor kolem něj je doslova pastvou pro oči. Tvorba hodinek zabrala tisíce hodin práce, ale výsledek jistě stojí za to. Hodinky jsou uměleckým dílem, které je ceněno jako jedno z nejzdařilejších vůbec.

22

Komentáře

Sdílet

Zanechte odpověď