JAK SE BOHATNE DÍKY WEBU A APLIKACÍM?

0

Mladí startupeři, které se vyplatí sledovat

Startupy se staly fenoménem dnešní doby. Zatímco dříve panovalo přesvědčení, že dosažení úspěchu a bohatství je výsledkem mnohaleté dřiny, dnešní trh je důkazem, že i mladí lidé dokáží rychle zbohatnout. O tuto možnost se postaral zejména internet a trh aplikací, díky kterému se z neznámých vývojářů stávají celebrity doslova přes noc.

Největší motivaci dokáže přinést sledování právě vznikajících úspěšných startupů, představíme si proto zlomek nadějných startupistů, kteří mají nakročeno ke slávě.

Ryan Ozonian – Cyber Dust

cyber-dustŽijeme v době, kdy se dokáží hackeři dostat k tajným emailům společnosti Sony, stejně tak jako do iPhonů celebrit. Bezpečí osobní komunikace prostřednictvím zpráv je tedy závažnou problematikou, kterou se rozhodl Ryan Ozonian vyřešit. Vytvořil aplikaci, která dokáže odesílat zprávy, které se samy do 30 vteřin smažou. Nejlepší na tom je, že zprávy z aplikace za sebou nezanechávají žádnou stopu, kterou by bylo možné vysledovat, jako to má třeba Snapchat. Ryan Ozonian dokázal svůj projekt rozjet bez jakéhokoliv cizího financování. O aplikaci je obrovský zájem nejen ze strany běžných uživatelů, ale i ze strany celebrit, které jsou neustále na mušce.

Jake Levine – Electric Objects

electric-objectsElectric Objects je projekt, který umožňuje zobrazení internetového umění v domácnosti, nebo kdekoliv, kde je potřeba zajímavá dekorace. O vznik projektu se postaral zaměstnanec společnosti Betaworks. Projekt získal od Kickstarteru podporu 800 tisíc dolarů a dále ho částkou 1,7 milionu dolarů financují investoři jako Betaworks, First Round, RRE Ventures Nate Westheimer, Matt Witheiler, Rich Greenfield a Scott Birnbaum.

Andy Puddicombe, Richard Pierson – Headspace

headspaceCelá řada firem ze Silicon Valley zjišťuje, že je meditace jedním ze způsobů, jak odemknout dveře k produktivitě svých zaměstnanců. Headspace využívá tohoto trendu tím, že nabízí mobilní a webové platformy, které umožní ve volném čase meditovat. Headspace má již milion uživatelů ze 150 zemí světa. Andy Puddicombe a Richard Pierson rozjeli Headspace zcela bez jakýchkoliv investorů a za to si jistě zaslouží obdiv.

Peter Szulczewski a Danny Zhang – Wish

wishTito vývojáři ukázali světu, že existuje ještě mnoho způsobů, jak učinit nakupování zábavnější. Postarali se o vznik mobilního startupu Wish, který je velmi podobný Pinterestu. Jeho cílem je zobrazování různých věcí, které je možné ihned koupit. Vedoucí projektu, Peter Szulczewski, vidí v této aplikaci velký potenciál a nejen on, byla oceněna na 1 miliardu dolarů. Jedná se o natolik zajímavý projekt, že oslovil investory, od kterých bylo vybráno 78,7 milionu dolarů. Mezi investory patří Founders Fund, Legend Capital, GGV Capital, Jerry Yang a Jared Leto.

Apoorva Mehta, Max Mullen a Brandon Leonardo – Instacart

instacartInstacart je projekt, díky kterému je možné objednávat potraviny a do hodiny je mít doručené až domů. Sotva projekt začal, byl o něj velký zájem a to nejen ze strany uživatelů, ale i ze strany investorů. Nyní funguje již v 10 městech. V prosinci došlo k velkému financování, které do projektu přineslo 100 milionů dolarů. Do dnešního dne obdrželi vývojáři od svých investorů přes 154 milionů dolarů a patří mezi ně Andreessen Horowitz, Kleiner Perkins Caufield & Byers, Khosla Ventures, Sequoia Capital, Sam Altman a Aaron Levie.

Někteří podnikatelé objeví zlatý důl již v útlém věku, jiní si musejí svůj podnik zasloužit těžkou dřinou. Minule jsme psali například o Cathy Hayes, která si vybudovala svůj obchod na ebay a nyní vydělává přes 300.000 Kč měsíčně.

Komentáře

Sdílet

Zanechte odpověď