Jaguar a obuvnictví? Luxusní boty z uhlíkových vláken

0

Britská automobilka fascinuje svět nejen krásnými vozy, ale také botami. Svědčí o tom především model luxusních bot, které jsou vyrobeny z uhlíkových vláken. Doslova se zde nabízí otázka, proč zrovna boty?

Odpověď je jednoduchá, společnost Jaguar chce, aby se majitelé jejích vozů cítili nadměrně spokojení při jízdě a kvalitní boty by měly prohloubit spojení mezi samotným vozem a jeho řidičem. Jaguar si vybral pro boty opravdu nevšední materiál, uhlíková vlákna se pro boty dosud nepoužívala s tak se tímto krokem vytvořilo opravdu žádané zboží.

1

Boty nejsou čistou prací společnosti Jaguar, ale jedná se o koncept, který vznikl za spolupráce s Oliverem Sweeney. Boty by měly být oslavou řady vozů F-TYPE. Z uhlíkových vláken nejsou tvořené boty celkově, jedná se o součást struktury, které je tvořena potisknutou kůží a sendvičové kůže Nubuk. Vytvořeno bylo dvojí provedení. Boty jsou v barvách červené, černé a tradičního námořnického odstínu. Barvy nebyly voleny jen tak náhodu, ale inspirací byl samotný vůz, od kterého jsou odvozeny.

2

Tom Copper, ředitel společnosti Oliver Sweeney, poznamenal: “ Tyto boty jsou stylizované na zařízení, které napodobují. Přirozené obrysy bot dokonale kopírují tvar chodidla, díky tomu jsme odstranili bariéru mezi udržením dokonalé odolnosti bot také jejich pohodlnou pružností. To zajišťuje, že naše boty poskytují skutečně dokonalé spojení mezi řidičem, vozidlem a vozovkou.“ Nejedná se ovšem o ojedinělý případ, kdy se k představení vozu představily i nové kolekce bot. Když byl v roce 2010 představen vůz SLS AMG od automobilky mercedes, tak FIA představila boty, které nevrhl Santoni.

Jaguar by Oliver Sweeney driving shoes

V případě kolekce bot Jaguar od Oliver Sweeney se jedná o perfektní spolupráci. Skvělou zprávou je i dostupnost bot, ty se pohybují v ideální cenové hladině, aby po nich mohli pošilhávat nejen majitelé vozů Jaguar, ale každý, kdo si rád vychutná chůzi v opravdu kvalitní a vytříbené obuvi, kterou jen tak někdo nemá. Cena těchto luxusních bot začíná na 325 dolarech za kožené provedení a na 375 dolarech za provedení z uhlíkových vláken. Kdo je ochotný utratit v přepočtu 9000 Kč za tyto boty, ten se může těšit na skvostný požitek z jejich nošení.

Sdílet

Zanechte odpověď