HODINKY OD CARTIERA JSOU POSVĚCENY NEJDELŠÍ TRADICÍ

1

 

Za založením společnosti Cartier stojí muž jménem Louis-Francois Cartier, který pod jejím jménem vyráběl skvostná díla již od roku 1847. Cartier se zaměřoval zejména na šperky, které u něj objednávala francouzská, španělská i britská královská rodina. O výrobu náramkových hodinek se však zasloužili až Cartierovi synové, kteří rovněž zajistili společnosti světový věhlas.

První náramkové hodinky

První náramkové hodinky spatřily světlo světa v roce 1904, když si Louisovi postěžoval jeho přítel, brazilský pilot Alberto Santos-Dumont, na nepraktické využití kapesních hodinek při letu. Tehdy se Cartierovi podařilo vytvořit jedny z prvních náramkových hodinek, kterým se říkalo “Santos“.

Společnost Cartier byla založena v Paříži a sídlí tam dodnes, jen výroba hodinek byla přesunuta na to nejlepší možné místo, do Švýcarska. Nyní vznikají nejlepší modely ve městech La Chaux-de-Fonds a v Ženevě. Ačkoliv sídlí ve Švýcarsku mnoho světoznámých výrobců hodinek, význam značky Cartier je i v dnešní době stále velký.

Ukážeme několik nejdražších kousků, které vypovídají o umu uměleckých klenotníků z dílny Cartier a které je možné reálně objednat. Sice už nevyrábí hromadně šperky a hodinky na přání, ale jednotlivé základní modely si lze nechat přizpůsobit podle přání.

Santos-Dumont WatchSantos-Dumont Watch

Poslední model nejslavnějších hodinek, které jakoby vypadly z oka hodinkám, jaké byly prvně vytvořené v roce 1904. Tento model se skládá z 18 karátového bílého zlata s kulatým brilianty, safírového skla a jejich řemínek je z aligátoří kůže.

Cena hodinek: 1,2 milionu korun.

Tortue WatchTortue Watch

Model, který byl vytvořen Louisem Cartierem již v roce 1912 a inspiraci k němu našel při sledování želvy. Materiálem se neliší od předchozího modelu. Tento model znamenal velkou revoluci mezi hodinkami, jelikož se na trhu používaly zejména kulaté hodinky.

Cena hodinek: 1,31 milionu korun.

Ronde Louis CartierRonde Louis Cartier

Hodinky, které jsou určené milovníkům briliantů, byl jimi totiž osázen celý číselník. Čas lze určit díky úzkému kruhu, kde jsou vyznačeny jednotlivé hodiny i minuty. Zde si mohou zájemci zvolit mezi růžovým a bílým zlatem.

Cena: 1,37 milionu korun.

Ballon Bleu de CartierBallon Bleu de Cartier

Překrásné dámské hodinky, které jsou vyrobeny z 18 karátového bílého zlata a kompletně osázeny brilianty. Číselník zde chybí a celý model je doplněn řemínkem z aligátoří kůže v perleťově růžové barvě.

Cena: 1,53 milionu korun.

Tank Anglaise WatchTank Anglaise Watch

Rozhodně jeden z nejlepších modelů, který byl vytvořen již v roce 1917 a v roce 2012 ho čekal redesign. Ten se však skvěle povedl a výsledkem jsou elegantní hodinky z růžového zlata a briliantů, které jsou doplněny červeným řemínkem z aligátora.

 

Louis-François Cartier věděl co chce a šel si za tím. Jako každý úspěšný člověk i Cartier musel zažít pády a chyboval, ale pokud by se z nich nepoučil a nepokračoval, tak bychom třeba ještě dnes nosili hodinky po kapsách.

Komentáře

Sdílet

1 komentář

  1. Pingback: ROLEX, LEGENDA MEZI HODINKAMI | Směr bohatství - magazín o úspěchu a bohatství

Zanechte odpověď