ASTON MARTIN VANQUISH S: VELKÁ SÍLA V LUXUSNÍM TĚLE

0

Ostřejší styling, vyšší účinnost a dokonalé ovládání, tak by se dal definovat směr, kterým míří pýcha slavných automobilů Aston Martin. Vývoj druhé generace Vanquish ve specifikaci S proběhl podle představ, velká pozornost byla věnována motoru, podvozku a aerodynamice, která vedla k perfektní podobě stroje, který jiskří vysokým výkonem a který by chtěl mít v garáži každý zámožný investor.

2

Ústředním bodem vozu je nepřeplňovaný 6 litrový motor V12, který nyní produkuje 580 koňských sil a má senzační odezvu plynového pedálu, díky zrevidovanému a celkově vylepšenému systému sání. Větší objem přívodu rozdělovače umožňuje, aby při větších otáčkách proudilo do motoru větší množství vzduchu, což dodává pocit, že má vůz v každém momentě dostatek síly na to, aby byl ještě rychlejší.

3

V návaznosti na to byla zvýšena intenzita kalibrace přenosu 8-stupňovou převodovkou Touchtronic III, která zajistí rychlejší změnu převodových stupňů a větší noblesu při nízkých otáčkách pro větší smysl pro přesnost. Nezapomnělo se ani na vyladění tlumičů, vůz má hned několik sportovních režimů odpružení, aniž by byla ohrožena jeho schopnost poskytovat pružné jízdní vlastnosti na vyžádání. Vanquish S je krásný aerodynamický vůz, u kterého najdeme jen minimum kovu, ale o to více uhlíkových vláken. Vůz má 4 vývody výfuků, což jen podtrhuje jeho agresivnější vzhled. Samotný vůz lze obohatit o speciální difuzor, úchvatná kola disponující 5 elegantními paprsky, ale i dalšími doplňky.

4

Vnitřek vozu si mohou zájemci také libovolně přizpůsobit, základem je pohodlná prošívaná kůže, speciální povrchové úpravy a rovněž palubní deska z uhlíkových vláken. Na sedačkách a opěrce najdeme kůži „Bridge of Weir Caithness“. Samotný ředitel a prezident automobilky Aston Martin, Dr. Andy Palmer, prohlašuje, že je model Vanquish S symbolem velkého technického pokroku. Vanquish S je nádherným přírůstkem do již slavné řady vozů Aston Martin a i když si ho je tak někdo nedovolí, je krásné si alespoň vychutnat pohled na tento skvostný vůz.

5

Komentáře

Sdílet

Zanechte odpověď