9 ZPŮSOBŮ, JAK VYDĚLÁVAT PENÍZE, ZATÍMCO SPÍTE

0

Pamatujete, jak vám rodiče říkali, abyste byli opatrní a neutopili se v dluzích? Že byste měli pracovat každý den a jestli si vezmete volno, systém vás okamžitě semele? A co kdybychom vám řekli, že opak je pravdou? Peníze totiž můžete vydělávat, i když spíte. Víme, že to zní až moc dobře na to, aby to byla pravda, ale když si uvědomíte, že žijeme ve světě naprosto pohlceném internetem, musíte přiznat, že tam ta možnost je. Tady je hned 9 způsobů, jak to udělat.

Začněte psát blog

To je snad ten nejjednodušší a nejlevnější způsob. Pořiďte si intuitivní prostředí stránek, jako třeba WordPress, zaplaťte si doménu a webhosting. Pak začněte vytvářet obsah. A věřte, že máte o čem. I v případě, že byste byli pouze „nudná“ účetní, začněte reportovat o podnikatelích, kterým jste pomohli s daněmi. Sledujte, jaká témata jsou populární. Pak vydělávejte provize pomocí affiliate spolupráce. Pokud se budeme držet příkladu s účetní, tak se hodí oslovit třeba tvůrce fakturačního softwaru. Vaše stránky pak získají jedinečný kód a pokaždé, když na ně někdo klikne, budete vydělávat. Prodávejte i reklamu. Podnikatelé budou platit za to, aby mohli mít reklamu na vašem blogu. A pak hledejte sponzory. V obou případech platí, že váš blog už musí mít nějaké jméno a musí mít alespoň trochu úspěch.

Prodávejte své vědomosti

Pokud jste v určité oblasti informovaní více než ostatní, začněte vytvářet e-booky nebo videa, které budou reportovat o vašich znalostech. Může to trvat dost dlouho, obzvlášť pokud na tom budete pracovat po večerech při svojí normální práci, ale pak stačí výsledek umístit na vhodné stránky a trochu se zasnažit váš produkt rozšířit. A pak už jen inkasujte výnosy.

Vydělávejte na autorských poplatcích

Jestli jste talentovaný hudebník, herec nebo jiný umělec, pak na své práci vydělávejte díky autorským poplatkům. Umístíte svou tvorbu na internet a méně nadaní si ji od vás koupí. A vy budete inkasovat. Třeba jako v seriálu Dva a půl chlapa. Charlie má dům na pláži za to, že složil znělku třeba pro Pepsi. Dokážete totéž?

keyboard-621830_1920

Staňte se členem

V dalších případech stačí stát se členem společenství, ve kterém platíte měsíční poplatek za určitý objem informací, k nimž se nedostane nikdy jiný než ten, kdo je členem.

Nastavte mail s automatickými odpověďmi

Pak budete prodávat službu, produkty nebo členství online. Lidé nechávají na vašich stránkách jenom e-mailovou adresu a díky tomu automaticky obdrží zprávu s více informacemi a možností koupit si produkt. Potřebujete program jako OptinMonster.

Prodávejte webovky

Pokud se vám podařilo vytvořit jednoduchý, ale pěkný blog, mohli byste ostatním poskytnout tuto službu taky. Anebo odkupte už hotové stránky a prodejte je tomu, kdo o ně má zájem. Zní to tak prostě, že ano? Taky že je!

macbook-577758_1920

Prodávejte na eBay

Nebo na podobném portálu, jen předpokládáme, že se nechcete omezovat na Českou republiku. Buď můžete prodávat na portálu tohoto typu věci, které jsou vám už k ničemu, ale do koše rozhodně nepatří, anebo využijte možnosti levně koupit, draze prodat. A Amazon nebo eBay se postarají o zbytek.

Investujte do akcií

Pokud to uděláte, stáváte se součástí něčího businessu a máte právo na podíl ze zisků. Nakoupit akcie je sice starší, ale neméně populární způsob, jak vydělat pasivní příjem. A díky internetu je to jednodušší víc než kdy jindy!

Pronajměte majetek

Tak třeba díky Air´b´n můžete pronajmout svůj domov, zatímco jste na dovolené nebo pronajmout pokoj, zatímco je váš potomek na prázdninách. Můžete pronajmout i své místo na parkování nebo nevyužité prostory jako kanceláře. Stačí jen umístit reklamu a počkat, až se něco začne dít.

Sdílet

Comments are closed.