9 PRAVD O ÚSPĚCHU V PRÁCI I OSOBNÍM ŽIVOTĚ

0

Všichni víme všechno, jsme přesycení informacemi i prací. V důsledku toho zapomínáme na ty skutečně důležité věci, které sice nejsou nijak zapeklité, ale o to těžší je se jich držet. Paradox. Proto jsme tu, abychom vám je připomněli.

Workoholismus na vzestupu

Nedávná studie prokázala, že workoholismus vede k vysokému krevnímu tlaku a zvyšuje hodnoty nezdravého cholesterolu. Dobrá zpráva pro lenochy: Budete sice chudí, ale dlouho naživu.

Vtipkování je riskantní

Nevhodné vtípky a rádoby směšné popichování vám může zkazit pracovní status. Budete pak považovánI za nekompetentní osobu. Obzvlášť pokud jste ve vedoucí pozic měli byste volit ta správná slova.

Nebuďte tak šťastní

Příliš šťastní zaměstnanci jsou považovaní za naivní. Alespoň podle našich výzkumů. Zkuste se proto soustředit na udržování radostných projevů na uzdě a nepolevujte v pracovní efektivitě.

Všechno je experiment

Někdy něco zabere, někdy ne, a ačkoliv vám někdo může přísahat, že jeho návod je prověřený a jediný správný, vám zabrat nemusí. Jednadvacáté století je plné zvratů a nejistoty. Jděte tomu naproti.

Buďte trpěliví

Průměrný věk poctivě vydřeného úspěchu je 37 let. Takže pokud je vám 25 a nemůžete v noci spát, protože jste ještě neudělali díru do světa, zklidněte se. Pokud je vám před 37, přečtěte si znovu předchozí bod.

Více někdy znamená více

Čím víc toho děláte, tím větší záběr máte. Je jedno, jestli podnikáte, jezdíte na koni a sbíráte známky. Pořád budete úspěšnější než ten, kdo jenom sbírá známky. Zajímejte se a udržte se v sedle!

Musíte makat

Vysokoškoláci mají pocit, že na ně všichni čekají s připraveným pracovním stolem a výplatnicí s 40 000 Kč jako nástupákem. Jenomže roste konkurence i náročnost specializace, takže se snažte, abyste obstáli mezi těmi, kteří jsou zvyklí pracovat.

Komentáře

Sdílet

Comments are closed.