8 ZPŮSOBŮ JAK NASTARTOVAT VAŠI KREATIVITU

0

Každá práce je ve své podstatě kreativní. Bývá to tak, že ze sebe sypete jeden nápad za druhým a pak najednou přijde útlum. Najednou ani nevíte, jak napsat odpovídající předmět e-mailu. Proto pro vás máme hned osm rad, jak přilákat kreativitu zpátky ke svému pracovnímu stolu.

Mluvte s dětmi

Děti mají silnou představivost a žijí v okamžiku. Proto dokážou přeskládat realitu fascinujícím způsobem. Poslechněte si od nich, jak vidí svět, jaké pro ně má barvy, zeptejte se, co si myslí o knoflících a zipu, proč si myslí, že je sluníčko žluté a nebe modré. A nechte si pokládat zvídavé otázky. Kdyby vás nic nenapadlo, alespoň se určitě zasmějete. A smích je skvělý způsob, jak hlavě odlehčit a nahnat do ní novou inspiraci.

Tvořte

Možná vás to překvapí, ale mnoho úspěšných podnikatelů se ve volném čase věnuje umění. Ať už je to malba, kresba, modelování nebo fotografování, přivede vás to k úplně jiným myšlenkám. Nebo vás donutí zamyslet se nad problematikou doslova z jiné perspektivy. A když se vám něco nepodaří, můžete utéct k jedné z těchto činností a připomenout si, že to děláte hlavně pro sebe a ne pro velké peníze. Utečte k tomu i proto, že tady nemusíte být nejlepší, s nikým nesoutěžíte, prostě jenom posíláte hlavu na špacír.

Navštivte místo, na kterém jste nikdy nebyli

Už dlouho chodíte kolem antikvariátu a nikdy nemáte čas do něj zavítat? Slyšeli jste o překrásném parku a nemohli jste se odhodlat tam jít posedět? Zaujala vás nějaká výstava, ale bojíte se tam jít sami? Jděte to všechno prozkoumat, otevřete se světu a přestaňte čekat, až k tomu bude vhodná příležitost.

Udělejte něco, co vás děsí

Nemusíte hned objednávat seskok z letadla. Ale zkuste konfrontovat svůj strach. Jestli máte strach z mluvení na veřejnosti, zkuste si zaplatit improvizační kurzy a stůjte na pódiu každý týden. Strach vás totiž donutí směřovat svou pozornost jediným směrem. Navíc jakmile to, co vás děsí, překonáte, budete ze sebe mít hned lepší pocit. Znatelně vás to posune dál a vy objevíte klíč ke skříňce s kreativitou.

Dejte si pauzu od elektroniky

Všichni neustále sedíme u počítačů, tabletů a telefonů. Ale chce to pauzu. A tím nemyslíme sprchu nebo cestu do kuchyně pro pití. Odejděte na procházku se psem a nechte telefon doma. Samozřejmě je lepší vzít někoho s sebou pro případ, že byste si zlomili nohu nebo dostali infarkt z absence kontrolování telefonu. Když nebudete mít hlavu neustále svěšenou nad svítící obrazovkou, uvidíte, že je kolem vás spousta inspirace.

Poslouchejte hudbu a tancujte

Zapněte pořádně to stereo, kterým se tak chlubíte každé návštěvě a které jste ještě pořádně nezapnuli. Pusťte si na plné pecky songy, který milujete a pořádně to rozjeďte! Sousedi to přežijí, rodinu vyvedete z přesvědčení, že se z vás stal suchar a váš mozek se bude koupat v serotoninu.

Pusťte se do rozhovoru s cizím člověkem

Nejlíp vám k tomu poslouží coworkingové prostory. Jestli jste introvert, bude to pro vás navíc splnění bodu čtyři. Sundejte si sluchátka a zapojte se do konverzace, která se kolem vás odehrává. Prohoďte pár slov na ulici, ve výtahu nebo v obchodě. Akt propojení dvou cizích světů je k podnícení kreativity naprosto bezkonkurečně účinný.

Mazlete zvířata (pokud nejste alergici)

Na náhodou je canisterapie jednou z nejúčinnějších terapií vůbec. Hebké kožichy dokážou zahnat nejeden mráček a navíc si uvědomíte, že pro pocit štěstí je nejdůležitější žít v okamžiku. Ať už jdete se psem na procházku nebo ho jen hladíte na gauči, je to zážitek, který je pro nakopnutí kreativity stěžejní.

Komentáře

Sdílet

Comments are closed.