5 ZARUČENÝCH RECEPTŮ JAK ZŮSTAT NEUSTÁLE PRODUKTIVNÍ

0

Neustále pracujeme, nejlépe až do roztrhání, a těším se na to, až budeme dva týdny v roce ležet na pláži a ptát se sami sebe, jestli Nám to vůbec stojí za to. A co takhle zvolnit tempo a zároveň udělat ještě víc práce? Prozradíme vám, jak na to.

Praktikujte energetický management

Chcete-li být produktivní, přizpůsobte své úkoly své energii, ne obráceně. Kreativní úkoly vyžadují maximální soustředění, proto si je naplánujte na dopoledne, mechanickou práci udělejte později odpoledne, až budete unavení. Někomu zase vyhovuje klid na práci, který přinášejí pozdní noční hodiny. Pokud se budete snažit obrátit proti svým přirozenostem, budete muset do práce vkládat zbytečně moc energie a stejně to nikdy nebude ono.

Objevujte nové nástroje pro usnadnění práce

Proč myslíte, že si podnikatelé platí různé kouče: Ukazují jim nové možnosti zrychlení a zefektivněním jejich práce. Stačí pár vychytávek, chytrá databáze, tři aplikace, systém delegování úkolů a práce je hned snazší. I takový obyčejný Excel vám může ulehčit pracovní procesy. Programy dělají spoustu práce za vás, proto můžete zůstat soustředění na úkoly, které vyžadují lidský faktor.

Udělejte si čas na osobní rozvoj

Jakmile jste spokojení, začnete stagnovat. Ale dobrý podnikatel se snaží neustále držet krok s dobou, a proto jeho business nikdy nezanikne. Stačí věnovat alespoň 25 minut denně osobnímu rozvoji. Zkuste každý den podnikání inovovat. Nikým a ničím nerušeni.

Přehodnoťte týden

Většinou bývá nejdůležitější zjistit, na čem úplně zbytečně „pálíte“ nejvíc času. To, do čeho se vám chce ze všeho nejmíň, udělejte hned na začátku týdne. Den začínejte nejnáročnější prací a končete tou manuální, kterou zvládnete na „autopilota“.

Udělejte si čas na blbosti

Jinak je taky dost možné, že se z toho zblázníte. Workoholismus je stále nebezpečnějším postižením, obzvlášť ve století, když každý chce mít všechno a nejlépe hned. Vykašlete se na projíždění Facebooku a klábosení na cigárku. Najděte si aktivitu, která vás odřízne od každodenních povinností a bude dostatečně bláznivá, abyste vypnuli. Třeba skákejte na trampolíně, hraje GuitarHero nebo si venku zaběhejte se psem.

Komentáře

Sdílet

Comments are closed.