5 VĚCÍ, KTERÉ JAKO ZAKLADATEL SVÉ PRVNÍ SPOLEČNOSTI MUSÍTE VĚDĚT

0

Bez ohledu na to, jak skvělé předpoklady máte k tomu, abyste úspěšně skočili rovnýma nohama do svého podnikatelského zaměření, přijdou chvíli, kdy o sobě budete pochybovat. Abyste věděli, že v tom nejste sami a co si počítat, když se na slunečné obloze vynoří mračna, přečtěte si, co vás čeká a jak na to.

Každá minuta se počítá

Nesnažte se založit první podnikání při svojí současné práci, protože nemůžete sedět jednou zadnicí na více židlích. Nový projekt chce všechen váš čas. Nepočítejte s tím, že se celý víkend budete válet, tedy alespoň ne ze začátku. Vaše práce je nyní synonymum pro váš život. Myslete na pauzy na jídlo a choďte rozumně spát, protože tady se nevyplácí nahnat čas. Jinak prostě makejte!

Nebojte se jít s tím ven!

Bude se to líbit? Neukradne vám někdo nápad? Je relevantní ukazovat, co právě děláte? Ano, ano a ano! Už žádné pochybnosti. Nechte budoucí zákazníky, aby vám nahlédli přes rameno. Hned jim budete bližší. Navíc uvidíte, že vaše práce někoho zajímá a zvedne vám to sebevědomí.

Nikomu nevěřte

To vám řekne asi každý úspěšný podnikatel. Protože každý vám nabízí „tu nejlepší a nejvýhodnější spolupráci“! nebuďte hloupí a nevěřte ničemu, dokud si to neověříte. Choďte na schůzky, vyslechněte si více nabídek a pak až rozhodujte. A nedostatek času není výmluva.

Nenechte se sundat konkurencí

Jedno přísloví říká: Přátele si držte u těla, nepřátele ještě blíž. Jinými slovy, chceme po vás, abyste měli svoji konkurenci neustále na mušce. Nenechte je vás předběhnout a nezůstávejte pozadu. Nikdo po vás nechce, abyste kopírovali postupy konkurenta, jen je dobré znát svůj rybník.

Nezapomeňte, že každá cesta je jiná

To, co sedí vám, nebude sedět někomu jinému. Informujte se o tom, co zafungovalo ostatním, ale nesnažte se to do puntíku přebrat. Musíte si najít vlastní cesty, vlastní způsoby, vlastní páky na úspěch. Jen myslete na tu chvíli, kdy před sebou budete mít plnou posluchárnu lidí, kterým budete vyprávět jak a proč se zadařilo vám.

Komentáře

Sdílet

Comments are closed.