5 DŮVODŮ, PROČ SE VAŠE SNY JEŠTĚ NESPLNILY

0

Mít svůj sen je tím nejdůležitějším, stanovíte si tím cíl, ke kterému směřujete a váš život má rázem smysl. Problém nastane v momentě, když se vám i přes sebevětší píli váš sen pořád jen vzdaluje. Jestliže jste už vyčerpaní z neustálého pronásledování vašich snů, podíváme se na důvody, proč jste svých snů ještě nedosáhli.

1. Jste odrazováni sny ostatních

Pamatujte si, že své sny pilotujete jen vy. Nikdy neporovnávejte své cíle s ostatními, každý člověk má jinou mentalitu, jiný přístup k životu a rovněž jiné ambice. Mnoho lidí má radost z vašeho nezdaru a možná se budou snažit vás stáhnout ke dnu. Vy možná následně začnete pochybovat o svých schopnostech a budete nakaženi skeptickými názory svého okolí. Je třeba izolovat se od všech vnějších hlasů a i když jich bude sebevíce, soustředit se na váš krásný sen, který je tu jen pro vás.

2. Neustále padáte do průměru

Pokud vyrostete v průměrných životních podmínkách, je zcela běžné, že vás váš život táhne k průměru. Je to jako s gravitací, odrazíte se od země a opět padáte zpět na zem. Abyste tuto gravitaci překonali, je třeba se odrazit trochu více než obvykle. Abyste unikli průměru, inspirujte se v nadstandardu, ke kterému směřujete a snažte se s ním ztotožnit. Jinak vám proklouzne mezi prsty a ten průměr vám zevšední.

3. Zklamání a bolest brání v úspěchu

Ne každý má život jako v bavlnce a mnozí z nás si prošli životním peklem, které v nás nechalo hluboké jizvy. I když bolest zahodíme, často se vrátí jako bumerang a opět nás srazí na kolena. I když je to těžké, je potřeba najít odvahu a shodit břemeno s bolestí do propasti, aby nám už nikdy nepřekazila cestu k úspěchu.

4. Chybí vám důvěra v sebe sama

Znáte Amelii Earhartovou? Jedná se o jednu z prvních pilotek a první ženu, která přeletěla Atlantik. Amelie se narodila na konci 19. století a v té době ženy příliš ambicí nemohly mít. I přesto však v sobě našla tolik sebedůvěry, aby si šla nekompromisně za svým snem. Pamatujte si, že sny jsou křehké a pouze pokud je obrníte pevným sebevědomím, tak jich dosáhnete.

5. Neodvážíte se snít

Tisíce let cestovali lidé pěšky, pak na koni, v lokomotivě a pak v automobilech. Lidský rozvoj je pomalý, protože mnoho lidí nesní. Je třeba snít neustále. Je třeba myslet nad rámec toho, co mohou naše oči spatřit. Jedině tak se podařilo sestavit stroje, které dostanou člověka na oběžnou dráhu nebo na povrch Měsíce. Představivost nás zvedá nad průměrnost, dává nám nadčasové vize a převyšuje to, co můžeme spatřit v současné době. Sny naplňují našeho ducha energií a podněcují nás k tvořivosti. Nikdy nepřestávejte snít.

Sdílet

Zanechte odpověď