4 NÁVYKY SKUTEČNĚ PRODUKTIVNÍCH LEADERŮ

0

Produktivita není tak úplně o tom, udělat toho jakýmkoliv způsobem co nejvíc, ale zvládnout dělat hodně po hodně dlouhou dobu. S ohledem k této skutečnosti jsou tři věci, které má správný leader pod palcem, aby se mohl soustředit na to nejdůležitější.

Produktivní vůdci nejedou podle seznamu

Produktivní vůdci odhodili seznamy úkolů. Aby všechno šlapalo jako na drátku, musí se naučit upřednostňovat jedno před druhým. Ale ne všichni vůdci jsou schopni určit správné priority a pak tým ztrácí čas tam, kde by ho mohl nabírat.

Skvěle funguje staré dobré Paretovo pravidlo, takže pravidlo 80/20. Určitě jste o něm už slyšeli, ale pro pořádek vám ho ještě osvětlíme. Dá se vysvětlit pomocí ekonomiky i společenských témat. Jednoduše řečeno, 80 % výstupů vzniká díky 20 % práce. V ideálním případě. Takže musíte nalézt 20 % takových aktivit, ze kterých bude 80 % výsledků. Když je to pade na pade, půjde podnik rychle ke dnu…

Produktivní vůdci pod tlakem zpomalí

Když jde do tuhého, nevyřeší se to za den. Nestresují své podřízené, protože to by znamenalo jenom to, že budou dělat víc chyb. Taky nemají v plánu tolik věcí, aby se nestihlo to, co se objeví náhle a hoří to. Protože když takové věci přijdou, musejí mít kapacity.

Omezí i porady na minimum. Jedna bude ráno, abyste si ujasnili základní body bojového plánu. A pak vás nechá v klidu pracovat. Je sice dobré dělat si malé přestávky každou hodinu. Ale ne pokud řešíte problém, na který je třeba se zasoutředit a vymyslet opravdu chytré řešení.

Produktivní vůdci používají na ty nejsložitější problémy nejjednodušší matiku

Většina lidí si chybně myslí, že většina událostí vaše dne rozhoduje a vašich dalších krocích a výsledcích. Myslí si, že když jsou okolnosti špatné, budou špatné i výsledky. Ale správní vůdci vědí, že to není pravda. Ta rovnice je spíš takhle: Události + reakce = výsledky.

 Takže správná reakce na problémy může vždy pozvednout výsledek práce. To znamená, že je vždy třeba hledat chytré a konstruktivní řešení. Někdy vám z toho vyjdou menší či větší oběti, ale pořád je to lepší než potopit veškeré výsledky kvůli tomu, že jeden aspekt nevyšel.

Produktivní vůdci nepřetěžují své zaměstnance

Na válečných poradách se kolikrát dozvíte, že pomůžete někomu s prací, na kterou nejste tak úplně odborník. Jenže v případě těžkých časů je třeba, aby se každý soustředil na svou práci a aby se soustředil opravdu pořádně. Každý výkon musí být odveden precizně.

A tady se nevyplatí riskovat. Takže pokud vám teče do bot, a ještě jste dostali na hrb práci někoho jiného, které moc nerozumíte a není čas na vysvětlování, váš šéf asi nebude z těch chytře produktivních.

Komentáře

Sdílet

Comments are closed.