3 DŮVODY, PROČ JE SUPER, ŽE JSTE STAŘÍ

0

Už je vám kolem padesátky. Kosti začínají bolet, sami od sebe se probouzíte v 5:00 a modlíte se, aby Facebook nepřišel s nějakou novou zlomovou aktualizací, které byste nemuseli rozumět. Nejhorší je, pokud zrušili vaši práci nebo jste sekli s podnikáním a máte se znovu zařadit do pracovního procesu. Bůh je vysoko, důchod daleko, a tak je třeba se nějak posbírat a jít do toho. Ale žádné strachy. My pro vás máme hned tři důvody, proč je absolutně super, že jste oficiálně staří.

Máte obrovskou síť známých

Podle vědců úspěch nepochází jen z tvrdé práce a talentu. Úspěch spočívá i v tom, kolik lidí znáte. Vedoucí pracovník by měl proto neustále listovat svým obsáhlým adresářem a přemýšlet o tom, kdo do jeho obchodního nápadu půjde, kdo mu pomůže s realizací nebo problémem.

Naštěstí jako starší generace jste celý svůj život neproseděli u Facebooku, ale strávili jste ho mezi lidmi. Nebojíte se telefonátů, protože dřív to prostě jinak nešlo, pokud byl někdo daleko a vy jste s ním potřebovali mluvit. Umíte jednat s lidmi tváří v tvář, protože bez toho se dřív obchodnická praxe neobešla a vy jí máte za sebou už léta. Nemusíte hledat žádné mentory, protože vy jste mentor.

Máte zkušenosti

Jste ostřílení a vás obchodnický důvtip daleko přesahuje všechny ty mladé cucáky, kteří prodali dva vysavače a už mají pocit, že udělají díru do světa. V Americe je nejúspěšnějším podnikatelům mezi 50 až 55 lety.

Čím to je? Jste trpěliví, a ne zbytečně dychtivý, protože prostě víte, že věci mají svůj čas. Nevztekáte se a neděláte předčasné závěry, protože jste většinu situací už zažili. Navíc když sháníte investora, působíte mnohem důvěryhodněji. Proto všechno tohle využijte ve svůj prospěch!

Buďte pyšní na svůj věk

Podle průzkumu Stanfordského centra z roku 2014 jsou starší zaměstnanci považovaní za pilíře společnosti. Jsou totiž loajální a výborní instruktoři. Mladí podnikatelé čím dál častěji přicházejí na to, že starší a zkušenější pracovníci jsou nevyčerpatelným zdrojem informací a zkušeností.

Pokud jste starší, jste podle všech průzkumů prokazatelně produktivnější a vaše znalosti už takzvaně vykrystalizovali. To znamená, že znalosti už dozrály a přecházejí ve flexibilní řešení nových problémů. Takže až vás někde nebudou chtít vzít a troufnou si argumentovat věkem, bez problému se ohánějte těmito třemi důvody. Vy na to totiž máte víc, než všichni ti mladí amatéři!

Komentáře

Sdílet

Comments are closed.