10 ZPŮSOBŮ, JAK CESTOVAT ZA CO NEJMÉNĚ PENĚZ

0

Rezervujte lety měsíce dopředu

Je to klasická turistická poučka, ale zároveň taky ta nejdůležitější. Nejlevnějšími měsíci jsou listopad a květen a čím dřív rezervujete, tím líp. Tak třeba už teď se podívejte na květnové lety. Levná cesta je obrovské plus, a navíc se pak máte pořád na co těšit.

Dávejte si pozor na „výhodné balíčky“

Jejich cílem je totiž většinou někomu nacpat ne tolik oblíbený produkt prostřednictvím toho velmi oblíbeného. A to by se vám mohlo vymstít. Než s nadšením kliknete na „objednat“, raději vše dvakrát zvažte. Nicméně pokud natrefíte na opravdu výhodný balíček, jeho hodnota je pro vás pak opravdu velká.

Přechodné období

Pokud se chcete podívat na místa, kde jsou pláže nebo lyžařské sjezdovky, vyhmátněte období, kdy se tam aktivity spojené s geologickými výhodami moc provozovat nedají. Nebudete obklopeni otravným množstvím turistů a sazby budou opravdu nízké, protože střediska i apartmány jsou rády, že se tam vůbec někdo objeví.

Naučte se vařit na cestách

Jednou z nejdražších položek, ať už při cestování nebo běžném životě, je jídlo. Proto pro vás může představovat při cestování zbytečně vysoký náklad. Samozřejmě nakupování hotového jídla je nejrychlejší způsob, jak se nasytit a pokračovat v cestě, ale pokud je pro vás přednější ušetřit a peníze pak investovat do dalšího výletu, vybírejte potraviny, které se dají po cestě snadno připravit a moc nestojí.

Udělejte si pracovní dovolenou

Jestli se nechcete vzdát pláže, ale finanční situace vím velí nepolevit práci, spojte příjemné s užitečným. Pracovat můžete i od moře díky přenosnému internetu nebo místní wi-fi, a po odeslání všech mailů nebo při obědové pauze si skočíte do slastných vln. Šéf bude rád, že mu nebude stát práce, vy se stihnete i zrekreaovat, a nevěřili byste, kolik udělá změna pracovního prostředí.

Hledejte si práci na dálku

Jestli se vám to zalíbí, můžete přejít na práci z dálek neboli takzvané digitální nomádství úplně. Procestujete svět, budete i pracovat a může to být jedna z nejlepších zkušeností ve vašem životě. Navíc už existují i programy, které vám s tím pomohou, jako například Remote Year.

Čím víc, tím líp

Dalším vynikajícím způsobem, jak ušetřit, je jet v partě. Poberete víc zásob, máte množstevní slevy a kupujete ve velkém, což vždycky znamená úsporu. Jen důkladně zvažte, koho s sebou berete, aby to pak spíš nebyla noční můra místo parádního zážitku a vy nepřemýšleli o ničem jiném než jak předstírat svůj únos medvědem.

Obchodujte

Možná to zní hloupě, ale obchodování s jinými cestovali je skvělý způsob, jak ušetřit. Nikdy nevíte, co vám, kdo může nabídnout na oplátku za malé pohoštění. Některé věci vám později mohou zachránit život, některé mohou být mnohem dražší než v reálu, takže si to dobře rozmyslete.

Vyhněte se cestovatelským pastem

Vynechejte drahé stánky s „nejlepším místním občerstvením“, místní přežité atrakce i zbytečné zajížďky. Podívejte se na to, co jste chtěli původně vidět a přežitky nechte ostatním nenasytným turistům. Jednoduché.

Zaměřte se na to, co je zdarma

Říká se, že ty nejlepší věci v živote jsou zadarmo. Pravda je to tak z poloviny. Ale nemusíte vždy zaplatit majlant, abyste viděli něco úžasného. Zaměřte se proto na zážitky, ke kterém vám stačí dojet na místo a dobře se dívat nebo mít trochu štěstí.

Komentáře

Sdílet

Comments are closed.